Foto: Kosmonoští občané brojí proti hale. Zastavěla by jeden z posledních kusů zeleně

Další hala? Kosmonosy u Mladé Boleslavi se bouří proti plánované výstavbě výrobních a skladovacích hal na jednom z mála kusů zeleně.
Vítejte v pětitisícovém městě Kosmonosy u Mladé Boleslavi.
Už příjezdová cesta směrem od Prahy, respektive Mladé Boleslavi, napovídá, že zdejší město nepřekypuje zrovna zelení.
Čeho mají naopak místní dostatek, to je automobilová a nákladní doprava.
A průmyslové haly v těsné blízkosti města. Tyto patří miliardáři Petru Dědkovi, který je mezi stovkou nejbohatších Čechů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Radek Dragoun Jakub Plíhal, Radek Dragoun
18. 11. 2019 6:12
Další hala? Průmyslem obsypané Kosmonosy u Mladé Boleslavi se bouří proti plánované výstavbě dalších výrobních a skladovacích hal na jednom z mála kusů zeleně v sousedství města.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy