Foto: Židé v Praze zapálili první svíci chanuky, dorazil i izraelský velvyslanec

Foto: Židé v Praze zapálili první svíci chanuky, dorazil i izraelský velvyslanec
Začíná židovský svátek světel - chanuka. A tak se pražská Židovská obec sešla na Nádraží Bubny v Praze, místě Památníku ticha, vzpomínce na Židy deportované do koncentračních táborů.
Akce se konala před plastikou Wooden Cloud od německého sochaře Martina Steinerta, původně vytvořenou pro festival Scuplture Line. Nyní symbolizuje vzpomínku na tragédii lodi Patria, na níž před 80 lety u palestinského přístavu Haifa zemřelo 270 židovských uprchlíků.
Akci doprovázela Pražská jidiš kapela.
Lidé se kromě toho mohli podívat i do haly, kde je skromná výstava fotek z deportací židů do koncentračních táborů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 12. 2020 20:29
Několik desítek lidí ve čtvrtek přišlo k pražskému nádraží Bubny na zahájení osmidenního židovského svátku chanuka - svátku světel. Po modlitbě vrchního zemského rabína Karola Sidona zapálil pražský rabín David Peter na osmicípém svícnu první chanukovou svíci.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy