Foto: Židé v Praze zapálili první svíci chanuky, dorazil i izraelský velvyslanec

Foto: Židé v Praze zapálili první svíci chanuky, dorazil i izraelský velvyslanec
Začíná židovský svátek světel - chanuka. A tak se pražská Židovská obec sešla na Nádraží Bubny v Praze, místě Památníku ticha, vzpomínce na Židy deportované do koncentračních táborů.
Akce se konala před plastikou Wooden Cloud od německého sochaře Martina Steinerta, původně vytvořenou pro festival Scuplture Line. Nyní symbolizuje vzpomínku na tragédii lodi Patria, na níž před 80 lety u palestinského přístavu Haifa zemřelo 270 židovských uprchlíků.
Akci doprovázela Pražská jidiš kapela.
Lidé se kromě toho mohli podívat i do haly, kde je skromná výstava fotek z deportací židů do koncentračních táborů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 12. 2020 20:29
Několik desítek lidí ve čtvrtek přišlo k pražskému nádraží Bubny na zahájení osmidenního židovského svátku chanuka - svátku světel. Po modlitbě vrchního zemského rabína Karola Sidona zapálil pražský rabín David Peter na osmicípém svícnu první chanukovou svíci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy