Firemní počítače šířily kradená data. Má je policie

pra
24. 4. 2008 13:50
Byla mezi nimi i dosud neuveřejněná díla

Praha - Policisté z oddělení počítačové kriminality odhalili v objektu soukromé firmy v Praze dva počítače, jejichž prostřednictvím se nelegálně šířilo rekordně velké množství filmů, hudby a her.

Na svých internetových stránkách o tom informovala Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI), která uvedla, že na celý případ upozornila.

Počítače, v nichž bylo přes čtyři terabyty nelegálně šířených dat, patřily firmě, která se připojovala k internetu přes Akademii věd.

„V objektech soukromé firmy, která k připojení na internet využívá konektivitu jednoho z ústavů České akademie věd, byly zajištěny dva počítače s celkem více než dvaceti disky, které sloužily jako úložiště dat - tzv. TopSite," informuje federace.

Objem dat prý čítá více než čtyři terabyty. Jedná se především o hudební soubory, ale také o filmy, hry a programy, které byly dále nelegálně šířeny, a to především mezi účastníky výměnných sítí P2P.

Podle federace je tento případ výjimečný především množstvím dat, která byla prostřednictvím zajištěných počítačů sdílena.

"Jednalo se o nejnovější hudební, filmové i herní hity, kdy v mnoha případech byla zveřejňována autorská díla ještě před jejich oficiálním uvedením na trh originálními vydavateli," informuje IFPI.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Hongkongský aktivista Wong dostal dalších deset měsíců vězení. Zúčastnil se připomínky brutalit na Tchien-an-men

Hongkongský prodemokratický aktivista Joshua Wong stráví dalších deset měsíců ve vězení. Soud mu nyní vyměřil takový trest za účast na nepovoleném shromáždění, které se konalo loni 4. června, informuje agentura Reuters. Wong a další lidé si tehdy připomínali krvavé potlačení protivládních protestů na pekingském náměstí Tchien-an-men čínskou armádou v roce 1989.

Čtyřiadvacetiletý Wong si už nyní ve vězení odpykává dva tresty související s masovými prodemokratickými demonstracemi z roku 2019. K účasti na vzpomínkové akci ze 4. června 2020 se minulý týden přiznal, a tak mu soud trest z původně navrhovaných 15 měsíců snížil na deset měsíců. Portál Hongkong Free Press (HKFP) uvedl, že kromě Wonga soud poslal za mříže na dobu od čtyř do šesti měsíců ještě tři další aktivisty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy