Feri tepal Babiše za maturity: Je to chaot. Do čeho se vloží, tam je bordel

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
11. 3. 2021 15:32
Ve středu představená upravená kompromisní podoba letošních maturit je podle ministra školství Roberta Plagy konečnou verzí. "Úřední maturita, kterou prosazoval premiér Andrej Babiš, by si vyžádala změnu zákona a zatím není na stole," řekl ministr poslancům během debaty o podobě maturit a možnostech obnovení prezenční výuky na školách.
Feri tepal Babiše za maturity: Do čeho se premiér vloží, tam je bordel. | Video: youtube/PSP ČR

Ve sněmovně vystoupil i místopředseda poslanců TOP 09 Dominik Feri. Podle něho je Babiš "chaot, který svými mikromanažerskými zásahy vytvořil frustraci a nejistotu v životech desetitisíců studentů".

Premiér koncem minulého týdne prosazoval úřední maturity, v úterý poté chtěl trojí podobu maturit, což ve středu zavrhl. Podle Feriho udělal Babiš svými vyjádřeními "bramboračku" podobně jako s výroky o očkování. "Do čeho se premiér vloží, tam je bordel," dodal poslanec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy