Veselovský i Drtinová zůstávají na Aktuálně. DVTV podepsalo novou smlouvu na tři roky

Jakub Heller Jakub Heller
10. 12. 2019 10:22
Jedny z nejznámějších osobností české žurnalistiky, Martina Veselovského a Danielu Drtinovou, které zpovídají politiky, známé tváře i lidi se zajímavými příběhy, budou moci fanoušci dále sledovat na webu Aktuálně.cz. Vydavatelství Economia podepsalo novou smlouvu s firmou Online Partners, která provozuje internetovou televizi DVTV. Ta pro diváky chystá řadu novinek.
Vedení společnosti Economia a firmy Online Partners po podpisu smlouvy, která prodlužuje spolupráci Aktuálně.cz a DVTV minimálně o další tři roky.
Vedení společnosti Economia a firmy Online Partners po podpisu smlouvy, která prodlužuje spolupráci Aktuálně.cz a DVTV minimálně o další tři roky. | Foto: Aktuálně.cz

Televize DVTV spolupracuje s on-line deníkem Aktuálně.cz už déle než pět let. Sázka na platformu, která bude stát pouze na videoobsahu, byla tehdy na českém mediálním trhu novinkou a poměrně riskantní krokem. 

Podle vydavatelství Economia, pod které Aktuálně.cz spadá, se ale vyplatil. Mediální dům v pondělí partnerství obou projektů podpisem smlouvy prodloužil minimálně o další tři roky. A to i přesto, že v posledních letech klesají příjmy z internetové reklamy, obzvláště v oblasti videa. 

"Spojení obou platforem je pro nás klíčové," říká ředitelka redakcí Economie Zuzana Kleknerová. DVTV podle ní doplňuje obsah Aktuálně.cz širokou paletou vlastní videotvorby, která si už našla zástupy příznivců. Vlajkovou lodí DVTV jsou rozhovory, divákům ale nabízí i nejrůznější debaty či videokomentáře. 

"Obě platformy staví na kvalitním obsahu, obě si zakládají na vysoké úrovni novinářské práce. Jejich propojení tedy dává velký smysl. Pozitivně ho vnímají nejen čtenáři a diváci, ale - soudě podle mnoha novinářských ocenění pro DVTV i Aktuálně.cz - také odborná veřejnost," dodává Kleknerová. 

"Mít na Aktuálně značku DVTV, která pětkrát za sebou vyhrála Cenu popularity internetové soutěže Křišťálová Lupa a má vysoký novinářský kredit, je pro nás čest. Jsme rádi, že tito špičkoví novináři zůstávají součástí našeho webu, a těšíme se na další spolupráci," říká šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka.  

Podcasty, přepisy rozhovorů i videa bez reklamy

DVTV chce do budoucna reagovat na klesající ceny internetové reklamy rozšířením stávajících služeb svým fanouškům. Podle šéfa projektu Jana Rozkošného se mohou těšit například na další série DVTV Roadshow v divadlech nebo kinech po celé republice. "Rozhodně také velmi brzy, v řádu několika měsíců, vyjdeme vstříc volání našich diváků po vylepšených podcastech, přepisech rozhovorů nebo možnosti sledovat rozhovory DVTV bez reklam," dodává Rozkošný.

Základní obsah ale zůstane stejný jako dnes. "Budeme pokračovat v oblíbených a oceňovaných rozhovorech, duelech nebo diskusích, které budou dál moderovat Daniela Drtinová, Emma Smetana a Martin Veselovský," upřesňuje šéf projektu DVTV Jan Rozkošný. Fanouškům zároveň nabídne možnost přispět na chod redakce.

První smlouvu na výrobu videoobsahu pro Aktuálně.cz a iHNed.cz podepsalo vydavatelství Economia s DVTV 6. května 2014. Hlavními tvářemi projektu se stali Martin Veselovský a Daniela Drtinová. Postupem času jejich řady doplnil Filip Horký, který později odešel do společnosti Seznam, a v roce 2017 i Emma Smetana, která je součástí hlavní moderátorské trojice dodnes.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy