Drahoš na Facebooku zkopíroval Horáčkova slova o amnestii. Trapné nedorozumění, omluvil se jeho tým

Barbora Němcová Michael Švec Barbora Němcová, Michael Švec
Aktualizováno 21. 12. 2017 10:38
Bývalý šéf Akademie věd a kandidát na prezidenta Jiří Drahoš na svém oficiálním facebookovém profilu prezentoval svůj názor na amnestii. Celé věty ale doslovně zkopíroval od dalšího uchazeče o Hrad Michala Horáčka.
Jiří Drahoš.
Jiří Drahoš. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš ve středečním statusu na Facebooku zkopíroval část svého názoru na vyhlašování amnestie od dalšího uchazeče o Hrad Michala Horáčka.

"Aboliční článek Klausovy amnestie byl jednou z největších pohrom, které nás po revoluci postihly," píší shodně oba kandidáti. Horáček ale tato slova použil už o dva týdny dříve.

Doslovně se shoduje i další pasáž. "… chci stát férový pro každého. Jak se cítí ten, kdo dodržel pravidla a neuspěl, zatímco úspěch slavili ti, kdo pravidla obešli?" opsal exšéf Akademie věd Horáčkova slova, ovšem bez uvedení zdroje.

Drahošův tým po otázkách Aktuálně.cz příspěvek smazal a Horáčkovi se omluvil. "Jde o trapné nedorozumění. Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Omlouváme se panu Horáčkovi," řekla Aktuálně.cz Drahošova mluvčí Kateřina Procházková. 

"Mrzí nás přílišná 'kreativita' našeho externího kreativce," dodala.

Michal Horáček Aktuálně.cz sdělil, že jej okopírovaný příspěvek nepřekvapil. "A tohle zdaleka není první případ. Od počátku kampaně pana Drahoše nás lidé upozorňují, že ať uděláme cokoli, tak zhruba do tří dnů to udělá pan Drahoš. A mívají pravdu," sdělil kandidát.

Na plagiát upozornil na Twitteru Jiří Liebreich

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy