Dokument: Topolánek se vyjádřil ke kauze Sazka

15. 10. 2009 18:19
Přečtěte si, co řekl expremiér ke kauze sázkové společnosti

Vyjádření Mirka Topolánka k otázkám médií ohledně BIS a Sazky

15. října 2009

O zvláštní pozornost Bezpečnostní informační služby směrovanou k Sazce jsem nežádal a žádat ani nemusel.

Úkolem BIS je podle zákona také dlouhodobá ochrana ekonomických zájmů státu. Monitorování loterijních společností je proto běžnou součástí její práce.

Problém Sazky řeší již několik posledních vlád. Nejde v žádném případě o nové téma. Nebylo nové ani pro mé předchůdce a není nové ani teď pro veřejnost.

Poukázat na finanční problémy Sazky není rovněž nic překvapivého. Souvisejí především s úhradou výstavby haly v pražské Libni. Na problémy ukazuje i dlouhodobá neschopnost financovat český sport.

Jsem přesvědčen, že problémy Sazky jsou také daní za neschopnost politické scény vyřešit regulace loterií a hazardu. Osobně se zasadím o to, aby Sněmovna schválila lepší zákon pro řešení problémů v této oblasti.

Mirek Topolánek, předseda ODS

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy