Dobré zprávy pro Dalíka: Svědek nic o úplatku neslyšel

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
16. 1. 2014 17:00
Izraelský svědek v kauze Pandury podle Dalíkova advokáta nepotvrdil žádost o úplatek.
Marek Dalík.
Marek Dalík. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Po řadě špatných zpráv přichází v kauze Pandury pro Marka Dalíka, obviněného z toho, že si řekl o úplatek, jedna nadějná. A to z Izraele, kde na žádost českých úřadů vyslechli svědka.

"Ptali se ho, zda takovou nabídku slyšel. Protokol ještě nemám, ale prý neslyšel. Co přesně uvedl, bude zřejmé po doručení protokolu," sdělil Insideru Dalíkův obhájce Tomáš Sokol.

Jediným izraelským aktérem případu, který by mohl policii zajímat, je přitom Lova Drori, viceprezident zbrojovky Rafael v Haifě, která dodává do transportérů dálkově ovládané věže.

V dosavadní konstrukci žalobci a policie vycházejí ze svědectví svého klíčového svědka Stephana Szücse, v době vyjednávání manažera firmy Steyr. Podle tohoto Rakušana se Drori účastnil jednání o nákupu pandurů a úplatek pro Dalíka poptával.

Vyšetřovatelé si od „izraelského" svědectví slibovali, že by jim mohlo pomoci Dalíkovo obvinění překvalifikovat na úplatkářství. Nyní na přímou otázku nechce státní zastupitelství totožnost svědka potvrdit. „Bohužel k tomu nemohu uvést žádnou informaci," řekl Insideru státní zástupce Jan Kořán, který případ vede.

Další podrobnosti o případu čtěte ve čtvrtečním vydání deníku Insider.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy