Dálnici D1 v Brně ve směru na Vyškov uzavřela nehoda několika nákladních aut

ČTK ČTK
12. 1. 2023 7:30
Dálnici D1 v Brně ve směru na Vyškov uzavřela nehoda několika nákladních aut

Dopravní nehoda několika nákladních automobilů uzavřela krátce po 7:00 dálnici D1 v Brně ve směru na Vyškov. Nehoda je mezi sjezdy 194 a 196, což je nejvytíženější část dálnice v kraji, řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

"Kolona stojících aut se neustále prodlužuje, bohužel pro tento úsek dálnice je volba objízdné trasy komplikovaná," uvedl Šváb. Přesný počet havarovaných aut zatím policisté neupřesnili. Na místě jsou také záchranáři, kteří na místo vyslali tři pozemní jednotky. "Zatím máme v péči jednoho pacienta, ale stále jsme na místě," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Kvůli náledí uzavřeli policisté také dálnici D3 ve směru z Tábora do Prahy. Kvůli náledí policisté od rána na jihu Čech evidují dvě desítky nehod. Horší sjízdnost vozovek registrují zatím především v severní části regionu. Jihočeští policisté o tom informovali ve zprávě. "Zledovatělé vozovky jsou především v okolí Tábora, Milevska a Písku. Apelujeme na řidiče, aby jeli opatrně," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Teploty se po ránu na jihu Čech pohybují nad nulou. Ve středu večer a v noci však na řadě míst pršelo a následné ochlazení mohlo na řadě míst vytvořit na vozovkách náledí. Podle předpovědi meteorologů bude přes den na jihu Čech polojasno, postupně pak zataženo. Přibudou také přeháňky, ve vyšších polohách může odpoledne a večer sněžit. Teploty se přes den budou pohybovat v rozmezí čtyři až osm stupňů, na horách budou od jednoho do čtyř stupňů Celsia. Podobné počasí bude v regionu také v pátek.

 

Právě se děje

Další zprávy