Dálnice D1 je po noční uzavírce u Velkého Meziříčí opět průjezdná v obou směrech

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 5. 2019 11:23
Dálnice D1 je mezi 141. a 146. kilometrem v obou směrech již opět průjezdná dvěma pruhy. V neděli kolem 08:00 zde skončila noční uzavírka kvůli pracím na demolici nadjezdu a během dopoledne byl obnoven provoz v obou směrech vždy ve dvou pruzích. A v tomto režimu bude pokračovat i v následujících dnech, řekl před 10:30 policejní mluvčí z Vysočiny David Linhart. Dodal, že noční uzavírku dálnice neprovázely komplikace.
Demolice mostu na D1 u Vélkého Meziříčí | Video: RSD

"Nestala se v místech omezení žádná nehoda a nevznikaly ani kolony," uvedl. Řidiči museli kvůli uzavírce objíždět úsek dálnice po krajských silnicích.

D1 se uzavřela v sobotu v 19:00. Přípravné práce však omezily provoz na dálnici v sobotu už od 13:00. Automobily kvůli přípravě demolice jezdily ve směru na Brno dvěma pruhy a ve směru na Prahu jedním pruhem. V podobném režimu byl provoz v neděli ráno po 8:00. Postupně se provoz změnil do současné podoby, kdy auta zhruba od 10:30 v obou směrech jezdí již ve dvou pruzích.

Nadjezd byl postavený spolu s dálnicí v 70. letech minulého století. Jeho demolice souvisí s rekonstrukcí úseku dálnice mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí s mohutným mostem Vysočina, jehož mostovka je dlouhá 425 metrů a vede ve výšce 76 metrů. Přestavbu skoro šesti kilometrů D1 zajišťuje firma Metrostav, dokončit ji má do dubna 2021. Cena stavby je podle smlouvy 1,583 miliardy korun bez daně.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy