reklama
 
 

CVVM: Před eurovolbami posiluje levice, favoritem je ANO

19. 5. 2014 18:15
Druhá ČSSD zaostává za hnutím ANO jen o dvě procenta

Praha - Čtvrtina Čechů by ve volbách do Evropského parlamentu nyní volila hnutí ANO.

Říkají to výsledky šetření Centra pro výzkum veřejného mínění. Podpora ČSSD od dubna vzrostla na 23 procent, polepšili si i komunisté. Klesly naopak preference TOP 09, KDU-ČSL a ODS. Jiné strany by podle průzkumu, jehož výsledky dnes CVVM zveřejnilo, pětiprocentní hranici nepřekonaly.

Autoři upozorňují, že se nejedná o volební prognózu ani o volební model. Dnes je poslední den, kdy lze výsledky průzkumů před evropskými volbami zveřejnit.

ČSSD posílila o 3 %

Podpora ANO zůstala meziměsíčně podle CVVM na 25 procentech. Hlasů pro ČSSD přibylo z 20 na 23 procent. Preference KSČM vzrostly o dva procentní body na 11 procent. TOP 09 a KDU-ČSL naopak o dva procentní body klesly na osm a šest procent.

Šestiprocentní podpory by dosáhla taky ODS, snížila se meziměsíčně o procentní bod.

Voličů zelených ubylo

O dva procentní body na dvě procenta klesly podle CVVM preference Strany zelených, která se dostala na úroveň Strany svobodných občanů a České pirátské strany. Příznivců těchto dvou stran shodně o procentní bod přibylo. Úbytek o procentní bod na jedno procento zaznamenalo podle průzkumu CVVM hnutí Úsvit přímé demokracie.

Od úterka až do uzavření volebních místností v sobotu 24. května ve 14:00 platí zákaz zveřejňování výsledků předvolebních a volebních průzkumů pod hrozbou finanční sankce.

autor: ČTK | 19. 5. 2014 18:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama