Couvající vůz usmrtil ve Zlíně třiašedesátiletého muže

Zpravodajská směna
16. 1. 2010 23:21
Letos v kraji zemřeli při nehodách už čtyři lidé
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS-ZLK

Zlín - Chodce ve Zlíně usmrtil couvající vůz. Do třiašedesátiletého muže v části Zlína Malenovice narazil dopoledne na místní komunikaci před poštou u třídy Svobody couvající vůz Hyundai Getz.

Chodec utrpěl vážná zranění, kterým o několik hodin později ve zlínské nemocnici podlehl. 

"Policisté zatím vyšetřují míru zavinění, proto žádáme všechny svědky, kteří v sobotu v 09:40 viděli, jak k nehodě došlo, aby se obrátili na linku 158," řekla zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Senior je letos již druhou obětí dopravních nehod na Zlínsku. V noci na středu zahynul řidič Škody Felicia při nehodě na silnici u obce Racková. Vůz z neznámých příčin sjel z cesty, narazil do stromu a následně jej zachvátily plameny. Uvnitř vraku bylo nalezeno ohořelé torzo lidského těla.

V tomto roce ve Zlínském kraji zemřeli při nehodách už čtyři lidé, loni jich bylo celkem 48.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V rozvodněné řece na Slovensku se utopily tři ženy, snažily se zachránit psy

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to ve čtvrtek řekl premiér Peter Pellegrini.

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. "Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly," řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když se do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 17 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na stavební škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student.

V nemocnici skončili tři mladí lidé ve věku 17, 19 a 20 let, všichni museli podle oblastních úřadů podstoupit operaci. Dva z nich jsou podle lékařů ve vážném stavu, mají četná střelná poranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy