Obrazem: Hrozí jim osud Libeňáku nebo Trojské lávky? Velký přehled všech zchátralých pražských mostů

Jakub Plíhal Tomáš Kunc Jakub Plíhal, Tomáš Kunc
23. 2. 2018 5:00
Podívejte se na velký obrazový přehled všech pražských mostů, které jsou na tom stejně nebo hůř než zavřený Libeňský most nebo spadlá Trojská lávka.

Podívejte se na velký obrazový přehled všech pražských mostů, které jsou na tom stejně nebo hůř, než zavřený Libeňský most a nebo spadlá Trojská lávka. Jsou mezi nimi mosty všech velikostí a kategorií, od víc jak stometrových kolosů s pravidelným provozem tramvají a autobusů po malou dřevěnou lávku v zahrádkářské kolonii. Jeden z nich má například stanovené omezení nosnosti 15 tun, přesto přes něj jezdí linkové autobusy, které víc jak z poloviny zaplněné už přesahují povolenou nosnost. V přehledu vycházíme ze zprávy od Technické správy komunikací určené pro magistrát Prahy, z níž jsme vybrali mosty ve dvou nejhorších kategoriích, tedy velmi špatné (VI) a havarijní (VII).

- Velmi špatný stav - Havarijní stav
 

Právě se děje

před 33 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy