Obrazem: Hrozí jim osud Libeňáku nebo Trojské lávky? Velký přehled všech zchátralých pražských mostů

Jakub Plíhal Tomáš Kunc Jakub Plíhal, Tomáš Kunc
23. 2. 2018 5:00
Podívejte se na velký obrazový přehled všech pražských mostů, které jsou na tom stejně nebo hůř než zavřený Libeňský most nebo spadlá Trojská lávka.

Podívejte se na velký obrazový přehled všech pražských mostů, které jsou na tom stejně nebo hůř, než zavřený Libeňský most a nebo spadlá Trojská lávka. Jsou mezi nimi mosty všech velikostí a kategorií, od víc jak stometrových kolosů s pravidelným provozem tramvají a autobusů po malou dřevěnou lávku v zahrádkářské kolonii. Jeden z nich má například stanovené omezení nosnosti 15 tun, přesto přes něj jezdí linkové autobusy, které víc jak z poloviny zaplněné už přesahují povolenou nosnost. V přehledu vycházíme ze zprávy od Technické správy komunikací určené pro magistrát Prahy, z níž jsme vybrali mosty ve dvou nejhorších kategoriích, tedy velmi špatné (VI) a havarijní (VII).

- Velmi špatný stav - Havarijní stav
 

Právě se děje

před 33 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy