Svaz bojovníků za svobodu opustili kvůli vylučování členů pozůstalí po lidické ženě Nešporové

Domácí Domácí
8. 11. 2016 8:20
Spolek Český svaz bojovníků za svobodu se rozhodly opustit další dvě osobnosti – Antonín Nešpor se svou dcerou Pavlou. Jde o pozůstalé po lidické ženě Anně Nešporové. Informoval o tom Radiožurnál. Jako hlavní důvod Nešpor uvedl, že mu vadí nedemokratický přístup uvnitř organizace. "Ta poslední kapka, kterou přetekl pohár té nedemokratičnosti, bylo vyloučení členů svazu bez diskuse. A to jen kvůli tomu, že neměli stejné názory jako vedení," vysvětil radiožurnálu Nešpor. V minulém týdnu Český svaz bojovníků za svobodu opustil například historik Eduard Stehlík nebo Eva Lišková, která přežila Osvětim. Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu se brání, že odcházejí jen jednotlivci.
Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu.
Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odchovanec Villarrealu Pedrito bude hrát za Zlín

Fotbalisty Zlína posílil španělský záložník Pedro Martínez. Třiadvacetiletý odchovanec Villarrealu přezdívaný Pedrito podle klubového webu podepsal s dvanáctým mužstvem tabulky smlouvu na dva a půl roku.

"Je to mladý, kreativní hráč, který prošel mládežnickou akademií Villarrealu. Slibujeme si od něho, že naší hře přinese myšlenku a tvořivost v útočné fázi," řekl generální manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Martínez si za A-tým Villarrealu zahrál pouze jednou v roce 2017 v Evropské lize. Po angažmá v třetiligovém celku UD Logroňés odešel loni v létě na Slovensko. Podzimní část aktuální sezony odehrál za Michalovce.

Po obránci Dominiku Simerském a útočníkovi Davisu Ikaunieksovi je Martínez třetí zimní posilou "Ševců".

Zdroj: ČTK
Další zprávy