Svaz bojovníků za svobodu opustili kvůli vylučování členů pozůstalí po lidické ženě Nešporové

Domácí Domácí
8. 11. 2016 8:20
Spolek Český svaz bojovníků za svobodu se rozhodly opustit další dvě osobnosti – Antonín Nešpor se svou dcerou Pavlou. Jde o pozůstalé po lidické ženě Anně Nešporové. Informoval o tom Radiožurnál. Jako hlavní důvod Nešpor uvedl, že mu vadí nedemokratický přístup uvnitř organizace. "Ta poslední kapka, kterou přetekl pohár té nedemokratičnosti, bylo vyloučení členů svazu bez diskuse. A to jen kvůli tomu, že neměli stejné názory jako vedení," vysvětil radiožurnálu Nešpor. V minulém týdnu Český svaz bojovníků za svobodu opustil například historik Eduard Stehlík nebo Eva Lišková, která přežila Osvětim. Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu se brání, že odcházejí jen jednotlivci.
Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu.
Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 20 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy