Svaz bojovníků za svobodu opustili kvůli vylučování členů pozůstalí po lidické ženě Nešporové

Domácí Domácí
8. 11. 2016 8:20
Spolek Český svaz bojovníků za svobodu se rozhodly opustit další dvě osobnosti – Antonín Nešpor se svou dcerou Pavlou. Jde o pozůstalé po lidické ženě Anně Nešporové. Informoval o tom Radiožurnál. Jako hlavní důvod Nešpor uvedl, že mu vadí nedemokratický přístup uvnitř organizace. "Ta poslední kapka, kterou přetekl pohár té nedemokratičnosti, bylo vyloučení členů svazu bez diskuse. A to jen kvůli tomu, že neměli stejné názory jako vedení," vysvětil radiožurnálu Nešpor. V minulém týdnu Český svaz bojovníků za svobodu opustil například historik Eduard Stehlík nebo Eva Lišková, která přežila Osvětim. Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu se brání, že odcházejí jen jednotlivci.
Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu.
Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 16 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy