Bude se nám dařit, říkal Topolánek. Pletl se on i další

Jiří Kropáček Petr Holub, Jiří Kropáček
23. 2. 2009 17:00
Grafika: Jak šla krize světem a co na ni říkali Češi

Praha - Loni v říjnu začal strmě klesat český export a s ním celá tuzemská ekonomika. V USA padaly banky a první otřesy už prožívala Evropa. S výjimkou Česka. Tuzemští politici hýřili optimismem a až na výjimky pozitivními předpověďmi. (více o tom též ve článku zde)

Projděte si v grafickém přehledu, jak měla současná situace podle tuzemských politických i ekonomických špiček vypadat.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy