Bombové výhružky zastavily Pendolina

Red dom
15. 11. 2006 21:00
Choceň/Praha - Dvě pendolina a několik dalších vlakových spojů u Chocně a Pardubic zůstalo dnes večer stát kvůli bombovým výhružkám na trati. Provoz už byl obnoven.
Foto: České dráhy

"Stojíme v Chocni a řekli nám, že nemůžeme dál, protože je na kolejích ohlášená bomba," zavolala deníku Aktuálně.cz jedna čtenářka. Později doplnila, že "její" pendolino směřující do Prahy se už pohnulo, a to odklonem přes Hradec Králové.

"Mohu potvrdit, že Policie České republiky prováděla na místě šetření. Tím pádem jsme museli zastavit dopravu," uvedl pro deník Aktuálně.cz Aleš Ondrůj, mluvčí Českých drah. Dodal, že se dráhy snažily cestující informovat jak o situaci, tak o následných přípojích. Ve 20:55 byl pak provoz na trati mezi Pardubicemi a Chocní obnoven.

"Pendolino směřující do Prahy jede odklonem, aby cestující stihli letadla. Druhé směřující do Ostravy zůstalo stát a čekalo na uvolnění trati. Jeho zpoždění by bylo větší, kdyby jelo odklonem," sdělil Ondrůj.

Ať už šlo o planý poplach, nebo reálnou hrozbu, doufají dráhy, že policie najde viníka. "I kdyby se ukázalo, že šlo o špatný žert a policie bude znát, kdo za ním stojí, budeme požadovat náhradu škody, i do výše exekuce majetku," varoval Ondrůj.

 

 

 

Právě se děje

Další zprávy