Bombové výhružky zastavily Pendolina

Red dom
15. 11. 2006 21:00
Choceň/Praha - Dvě pendolina a několik dalších vlakových spojů u Chocně a Pardubic zůstalo dnes večer stát kvůli bombovým výhružkám na trati. Provoz už byl obnoven.
Foto: České dráhy

"Stojíme v Chocni a řekli nám, že nemůžeme dál, protože je na kolejích ohlášená bomba," zavolala deníku Aktuálně.cz jedna čtenářka. Později doplnila, že "její" pendolino směřující do Prahy se už pohnulo, a to odklonem přes Hradec Králové.

"Mohu potvrdit, že Policie České republiky prováděla na místě šetření. Tím pádem jsme museli zastavit dopravu," uvedl pro deník Aktuálně.cz Aleš Ondrůj, mluvčí Českých drah. Dodal, že se dráhy snažily cestující informovat jak o situaci, tak o následných přípojích. Ve 20:55 byl pak provoz na trati mezi Pardubicemi a Chocní obnoven.

"Pendolino směřující do Prahy jede odklonem, aby cestující stihli letadla. Druhé směřující do Ostravy zůstalo stát a čekalo na uvolnění trati. Jeho zpoždění by bylo větší, kdyby jelo odklonem," sdělil Ondrůj.

Ať už šlo o planý poplach, nebo reálnou hrozbu, doufají dráhy, že policie najde viníka. "I kdyby se ukázalo, že šlo o špatný žert a policie bude znát, kdo za ním stojí, budeme požadovat náhradu škody, i do výše exekuce majetku," varoval Ondrůj.

 

 

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy