Blesk srazil při zápase dánského fotbalistu

Michal Štůsek Michal Štůsek
22. 7. 2009 10:59
Kodaň (Dánsko) - Dánský fotbalista, kterého v pondělí při zápase srazil blesk, bojuje v nemocnici o život.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Lékaři uvedli Jonathana Richtera, čtyřiadvacetiletého záložníka týmu FC Nordsjaelland, do umělého spánku.

Nehoda se stala v dánské metropoli během fotbalového utkání s FC Hvidovre.

Podle informací policie byl Jonathan zasažen do hlavy nebo hrudníku. Blesk současně zranil i další hráče, kteří byli poblíž.

"Hráč je napojen na dýchací přístroj a jeho teplota byla snížena. Záleží na doktorech, kdy se jej rozhodnou pokusit probudit," okomentoval pro deník Mirror současnou situaci tiskový mluvčí týmu Christian Wolny.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy