Biocidy proti kůrovci. Na Šumavě začal další chemický útok

Biocidy proti kůrovci. Na Šumavě začal další chemický útok
Foto: Hnutí Duha
Pavel Baroch
30. 5. 2012 1:02

Vedení šumavského národního parku začalo s dalším chemickým útokem proti kůrovci. Ekologické Hnutí Duha tvrdí, že park porušuje i svá vlastní pravidla, protože otrávené trojnožky nebo kmeny umísťuje i do blízkosti toků či tůní. Proto podalo stížnost k České inspekce životního prostředí. Snímky pocházejí z oblasti zvané pod Oblíkem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy