Tragédie v Kladrubech: Auto s mladíky narazilo do stromu, nezletilý cestující zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 5. 2022 14:03
Při dopravní nehodě dodávky na silnici v Kladrubech nad Labem na Pardubicku nad ránem zemřel na místě jeden z pěti cestujících, ostatní skončili v nemocnici. Vozidlo narazilo do stromů. Všichni v autě byli nezletilí. Řidič navíc nevlastnil řidičský průkaz, řekla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Nehoda se stala okolo 2:30, na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Královéhradeckého kraje, p.o.

"Vozidlo Volkswagen Transporter jelo od obce Řečany směrem na Kladruby. Při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjelo mimo komunikaci, narazilo do dvou stromů a převrátilo se na bok. Ve vozidle cestovalo pět osob, všechny byly nezletilé. Sedmnáctiletý řidič nevlastnil řidičské oprávnění a byl letecky s těžkým zraněním transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekla Janovská.

S těžkým zraněním skončili v nemocnicích také dva chlapci a dívka, všichni ve věku od 14 do 16 let. "Totožnost posledního člena posádky, který na místě podlehl svým zraněním, zatím neznáme," uvedla dopoledne Janovská.

Na místě zasahovalo několik posádek pozemní záchranné služby a také záchranářský vrtulník. "Dvě osoby utrpěly vážné poranění horní poloviny těla a dvě vážná poranění dolní poloviny těla. Vzhledem k tomu, že se mezi nimi nacházely i nezletilé osoby, tak nebudeme blíže komentovat," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Policie zjistila, že vozidlo bylo dočasně vyřazeno z provozu a mělo registrační značky z jiného auta. "Policisté na místě odhadli škodu na vozidle a na vzrostlých stromech zhruba na 160 tisíc korun. Vozidlo jsme zajistili pro případné další technické zkoumání," dodala policejní mluvčí.

Hasiči museli část osádky vyprostit z vozidla pomoci hydraulického zařízení. "Došlo k nehodě dodávky, ve které po nárazu do stromu zůstalo uvnitř pět osob. Dvě osoby byly již při příjezdu hasičů mimo vozidlo. Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení se museli hasiči prostříhat přes střechu zdemolované dodávky k dalším třem zraněným osobám. Jedna ze tří vyprošťovaných osob na místě svému zranění podlehla," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy