Dokument: Dopis akreditační komise Miloši Zemanovi

Jakub Novák
20. 5. 2013 14:39
Přečtěte si, co akreditační komise napsala na Hrad kvůli profesuře Martina Putny
Foto: archiv

Praha - Dopis akreditační komise adresovaný prezidentovi Miloši Zemanovi ve věci (ne)jmenování Martina Putny profesorem:

 

 

 

Akreditační komise
sekretariát Akreditační komise, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 7, 118 12  Praha 1;  234 811 488; fax: 234 811 351; e-mail:
[email protected]

 

V Praze 20. května 2013

Vážený pane prezidente,


obracím se na Vás jménem Akreditační komise ve věci jmenování pana doc. Mgr. Martina Putny, Dr., profesorem na návrh vědecké rady Univerzity Karlovy v Praze.

Řízení ke jmenování profesorem je vyvrcholením vědecké a pedagogické kariéry vysokoškolského učitele. Je dokladem autonomie, plurality a svobod, jež si univerzity v dějinách mnohokrát musely znovu vydobývat. Akt jmenování profesorů prezidentem republiky je vnímán jako projev úcty k akademickému prostředí a jeho hodnotám. Vaše rozhodnutí o možnosti nejmenovat kandidáta představuje faktické vyjádření nesouhlasu se závěry vědeckých rad Univerzity Karlovy v Praze a její Fakulty humanitních studií, v nichž zasedají desítky předních autorit české vědy, a je současně projevem nedůvěry vůči akademické obci. Toto rozhodnutí muselo mít své závažné důvody.

Zákonnou povinností Akreditační komise je pečovat o kvalitu vysokoškolského vzdělávání a všestranně posuzovat vzdělávací a vědeckou, výzkumnou, vývojovou a inovační, uměleckou nebo další tvůrčí činnost vysokých škol. Akreditační komise rovněž vydává stanovisko k žádostem vysokých škol o oprávnění konat habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem, přičemž posuzuje pedagogické a vědecké zázemí vysokoškolských pracovišť a hodnotí, zda kritéria uplatňovaná při jednotlivých profesorských řízeních svou náročností odpovídají požadavkům na hodnost profesor.

Akreditační komisi v současnosti nejsou známa žádná odborná ani procesní pochybení při řízení ke jmenování profesorem doc. Mgr. Martina Putny, Dr. Prosím o sdělení, k jakému konkrétnímu procesnímu pochybení v tomto řízení došlo či které výstupy odborné a publikační činnosti kandidáta byly vědeckými radami nesprávně posouzeny a neodpovídají podle Vašich informací požadavkům na hodnost profesora.

Předem Vám děkuji za odpověď.

S pozdravem

 
prof. PhDr. Vladimíra Dvořáková, CSc.
    předsedkyně Akreditační komise

 

Vážený pan
Ing. Miloš Zeman, CSc.
Prezident České republiky
Pražský hrad
119 08 Praha 1

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slávistická devatenáctka na Interu schytala čtyři góly

Fotbalistům Slavie do 19 let nevyšel vstup do Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů. Pražané v úvodním duelu skupiny v Miláně proti Interu zaostávali a favoritovi podlehli vysoko 0:4. Domácí dali dva góly z penalt a dvakrát se trefil Sebastiano Esposito.

Sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a střelou mezi nohy překonal slávistického gólmana Surovčíka, který už v sedmé minutě nahradil zraněnou jedničku Sirotníka.

Inter soupeře jasně přestřílel a po změně stran přidal další tři branky. V 58. minutě Esposito s přehledem proměnil penaltu po zákroku Štětky a o 20 minut později se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Oristanio. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hošek a už v nastavení z dalšího pokutového kopou překonal Surovčíka Vergani.

V dalších zápasech skupiny se slávističtí mladíci stejně jako A-tým v Lize mistrů utkají s Dortmundem a Barcelonou. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Aktualizováno před 1 hodinou
Další zprávy