V ODS koluje jméno nového Vondrova náhradníka

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 4. 2012 13:02
Jak je skloňování jména nepříliš významného komunálního politika vážné, lze vyčíst jenom z nepřímých indicií.
Foto: Tomáš Kunc

Kdo-Kde-S kým - Obvinění někdejších podřízených Alexandra Vondry v kauze ProMoPro opět rozběhlo debaty o jménech možných náhradníků v čele resortu obrany.

Ačkoli není jasné, zda vůbec a kdy Vondra jako ministr obrany skončí, v kuloárech už několik týdnů koluje informace, kdo by jej mohl v roli ministra nahradit.

Straníci v Praze a také na severu Čech zmiňují v této souvislosti někdejšího neúspěšného lídra komunální kandidátky ODS v Ústí nad Labem Tomáše Indru.

Jak je skloňování jména nepříliš významného komunálního politika vážné, lze vyčíst jenom z nepřímých indicií.

"Žádnou nabídkou jsem od nikoho osloven nebyl,“ říká na to Indra, ale na doplňující otázku, jak je možné, že jeho jméno proniklo do politických kuloárů, už neodpovídá.

Pikantní na jménu nového adepta je, že v roli čekatele nahradil Indra svého stranického kolegu z regionu - poslance a někdejšího ústeckého primátora Jana Kubatu, jemuž už jednou ministerský post utekl takřka před nosem.

Spolu s exnáměstkem jihočeského hejtmana Martinem Kubou patřil mezi finalisty vnitropartajního klání na nečekaně uvolněné místo v čele ministerstva průmyslu a obchodu po Martinu Kocourkovi.

Tehdy dostal po dohodě dotčených regionů s premiérem Nečasem přednost Jihočech Kuba a nyní to vypadá, že Kubatu ministerské rošády opět minou. Politici z Ústeckého kraje totiž Indru považují za „korunního prince“ tamního zákulisního hráče občanských demokratů Patrika Oulického.

Pohledem do obchodního rejstříku je navíc zřejmé, že kariéra Tomáše Indry je na vzestupu.  Zejména ve společnostech, kde o manažerech rozhodují politici ze zastupitelstev či ministerstev.

V červnu loňského roku se například Indra stal předsedou dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti, která spravuje vodárenskou infrastrukturu v Ústeckém a Libereckém kraji a jejímiž podílníky jsou zdejší obce.

V lednu letošního roku pak stanul v čele dozorčí rady Severočeských dolů, jež patří polostátnímu energetickému gigantu ČEZ. (Insider o tom referoval v únoru, text najdete ve vydání s datem 20. 2.)

Pověst Indry, původním povoláním lékaře, tíží některá angažmá z minulosti.

Od roku 2004 působil jako náměstek ředitele pro zdravotní péči v ústecké Masarykově nemocnici. O rok později se stal jejím ředitelem a v roce 2007 přidal do svého životopisu další položku – stal se místopředsedou představenstva zdravotnického holdingu Ústeckého kraje Krajská zdravotní, který vyšetřuje policie kvůli podezřelé zakázce za půl miliardy korun.

 

Právě se děje

Další zprávy