reklama
 
 

Laube, Pospíšek, nebo Komárek? Policejní prezident hledá náměstka pro kriminálku

8. 5. 2014 8:30
Do výběrového řízení se dosud nikdo nepřihlásil. Najít favority však není příliš obtížné.

Kdo-Kde-S kým – Do výběrového řízení na náměstka pro Službu kriminální policie a vyšetřování se dosud nikdo nepřihlásil. Najít favority však není příliš obtížné.

Zatímco na pozici prvního náměstka hledá prezident Tuhý policistu z krajů (jak již informoval deník Insider, do tohoto výběrového řízení se přihlásili Martin Vondrášek a Martin Hrinko), do křesla náměstka pro SKPV by měl usednout muž se zkušeností z vedení celorepublikového útvaru.

V této souvislosti je zmiňován především ředitel Útvaru speciálních činností Zdeněk Laube. „Ano, zaregistroval jsem to v médiích. Nepopírám, že by to mohlo být jedno z těch jmen, o kterých uvažuji. On je velký profesionál, není ale automaticky favoritem. Navíc nevím o tom, že by plukovník Laube sám veřejně projevil zájem, nebo se dokonce přihlásil,“ prohlásil o něm v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz Tuhý.

Sám Laube na dotaz deníku Insider ohledně své kandidatury neodpověděl.

Dalším často skloňovaným jménem je Milan Pospíšek, ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. Právě on má podle zdrojů obeznámených s děním uvnitř policie o funkci největší zájem.

Třetím možným adeptem na post náměstka by mohl být Milan Komárek, který vede protikorupční útvar. Ten však na dotaz deníku Insider odmítl, že by se do výběrového řízení přihlásil. „Není to na pořadu dne,“ uvedl Komárek.

Silná trojice

„Zájemců bude více a všichni kandidáti jistě budou silní. Počkám si na závěry hodnoticí komise,“ uvedl policejní prezident Tuhý v již zmíněném rozhovoru. Šéf policie nemá podle informací Insideru žádného favorita.

Nový nadřízený celostátních útvarů bude mít v první řadě za úkol zpracovat audit jejich fungování. Navzdory některým spekulacím se však zřejmě žádná zásadní personální změna nechystá. Zdroje blízké ministerstvu financí sice tvrdí, že šéf protikorupční policie Komárek nemá důvěru ředitele Finančního analytického útvaru Libora Kazdy, avšak u vedení policie je jeho pozice stabilní.

Po nedávném zásahu v Islámském centru v Praze se mírně otřásla také pozice Roberta Šlachty, vše ale nasvědčuje tomu, že jeho ÚOOZ zásah udržel v zákonných mezích. Navíc od nástupu nového policejního prezidenta lze zaznamenat změnu ve Šlachtových vyjádřeních.

Po zveřejnění videa ze zatýkání Jany Nagyové a další ostré obhajobě útvaru v médiích se nyní k akci ÚOOZ v Islámském centru vůbec nevyjadřoval – redakci Aktuálně.cz s dotazy odkázal na prozatímního náměstka pro SKPV Václava Kučeru.

Karel Hrubeš

autor: Aktuálně.cz | 8. 5. 2014 8:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama