AMD stále bojuje se ztrátami

alt
18. 4. 2008 12:35
Šéf chce firmu vyvést z krize ještě letos
Foto: AMD

New York - Výrobci procesorů AMD se stále nedaří držet krok s konkurencí. Firma oznámila šestou kvartální ztrátu v řadě.

Akcie AMD přesto v nočním obchodování mírně posílily - podle agentury Reuters proto, že investoři čekali horší výsledky.

Ztráta se snížila z loňských 611 milionů dolarů na 358 milionů. Tržby stouply o pětinu na více než 1,5 miliardy dolarů. To je v souladu s vlastním odhadem - sníženým počátkem měsíce.

Firma také počátkem dubna oznámila, že propustí asi desetinu zaměstnanců. Šéf AMD Hector Ruiz by společnost za pomoci radikálních úsporných opatření chtěl dostat zpět do černých čísel ještě letos. Podle agentury Reuters ale investoři příliš nevěří, že se to povede

Akcie AMD v posledním roce ztratily přes polovinu hodnoty, naopak Intel mírně stoupl v ceně. Hodnota Intelu na burze odpovídá zhruba trojnásobku letošních očekávaných tržeb, u AMD je tento poměr jen 0,55.

Intel vydal výsledky v úterý. Zisk sice klesl o 200 milionů dolarů na 1,44 miliardy, investory ale potěšila předpověď příznivého vývoje marží.

Firma teď dodává zhruba tři čtvrtiny procesorů, na AMD připadá zbývající čtvrtina.

Čtěte dále:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy