reklama

Apple prodává hru s Krtkem, chce jej tak dostat do USA

16. 5. 2012 12:10

Americké děti se mohou s Krtkem seznámit při hře pexesa, které lze do smartphonu stáhnout

//cdn.i0.cz/public-data/aa/1e/d23b8ba437d999d2161d79f782c0_r16:9_w480_h270_gi:photo:476279.jpg Foto: Apple

Praha - Americká společnost Apple se snaží dostat Krtečka mezi americké děti. Aby měli zákazníci v USA o českou hračku zájem, představila společnost pro svůj iPad a iPhone aplikaci, kde se lze s kreslenou postavičkou seznámit.

Aktuálně si mohou uživatelé stáhnout aplikaci "Krtek Memory Game", což není nic jiného než pexeso. Hra stojí 0,79 eura (20,16 Kč) a dostupná je v angličtině, češtině a němčině.

K vývoji hry dala podnět dvaadvacetiletá studentka z Česka Karolína Milerová. Ta je vnučkou výtvarníka Zdeňka Milera, který Krtka stvořil.

Dostat šedesát let starého Krtečka do nových médií je podle serveru Business Week prvním krokem, jak postavičku v USA popularizovat a vytvořit půdu pro prodej tematických knih, filmů nebo hraček.

  • Když se řekne "krteček", lidem se automaticky vybaví jméno Zdeňka Milera, duchovního otce této celosvětově oblíbené pohádkové postavičky.
  • Přední český výtvarník a režisér animovaných filmů věnoval příběhům s Krtkem většinu své tvorby - zhruba pět desítek filmů z celkových sedmdesáti. K tomu doprovodil nezaměnitelnými ilustracemi více než čtyřicet knih pro děti. V pondělí oslavil Zdeněk Miler devadesátiny.
  • Na večerníčcích a knižních příbězích s roztomile nemotorným Krtkem vyrůstají generace dětí nejenom v Čechách už přes půl století.
  • V Německu je Krtek známý jako Maulwurf, v anglicky mluvících zemích jako Mole.
Galerie (12)

Jak Zdeněk Miler zakopl o krtinu a co z toho vzniklo

Autor: Pavel Kroulík, Aktuálně.cz, ČTK, Lucie Kalivodová

"Místní firmy, jako například Moravská ústředna Brno, která drží licenci na výrobu hraček, nebo vydavatel Země pohádek, by tak dostaly příležitost oslovit děti zvyklé spíše na jména jako Mickey Mouse od Walta Disneyho," komentuje server Business Week.

Například filmy o Krtkovi mají potenciál oslovit zahraniční diváky i proto, že v nich zvířátka nemluví, pouze vzdychají, piští nebo mumlají. Na rozdíl od kreslených seriálů, jako je Tom a Jerry nebo Bugs Bunny, se navíc Miler striktně vyhýbal násilí.

  • Android 4.0 nese kódové jméno Ice Cream Sandwich. To se dá přeložit jako "zmrzlina mezi dvěma oplatky", v ČR známá spíš jako ruská zmrzlina. Přináší řadu vylepšení a několik nových funkcí - například rozpoznávání obličeje nebo podporu bezkontaktních čipů NFC.
  • Uzamčený display - Nový Android přichází s přepracovaným grafickéým rozhraním. Zvýraznili jsme často prováděné akce, vylepšili animace a nasadili nový font, který je lépe čitelný na displayích s vysokým rozlišením, chlubí se vývojáři.
  • Domovská obrazovka - Tradiční hardwarová tlačítka z telefonu zmizí, nahradila je virtuální odkazy na domovskou obrazovku, tlačítko Zpět a tlačítko pro vyvolání seznamu nedávno spuštěných aplikací.
  • Nedávno spuštěné aplikace - Nové tlačítko vyvolá na display seznam aplikací, které v přístroji právě běží, nebo byly nedávno spuštěny. Mělo by to usnadnit přepínání mezi běžícími programy.
Galerie (14)

Android 4.0 přichází s rozpoznáním obličeje. Tady jsou další novinky

Autor: David Slížek

--------------------------------------------------------------------------------

Stahujte hry nejen pro iPhone.

autor: Tereza Holanová

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama