reklama

Android 4.0 přichází s rozpoznáním obličeje. Tady jsou další novinky

20. 10. 2011 9:25

Android 4.0 nese kódové jméno Ice Cream Sandwich. To se dá přeložit jako "zmrzlina mezi dvěma oplatky", v ČR známá spíš jako ruská zmrzlina. Přináší řadu vylepšení a několik nových funkcí - například rozpoznávání obličeje nebo podporu bezkontaktních čipů NFC. Přejít do galerie: 14
  • Uzamčený display - Nový Android přichází s přepracovaným grafickéým rozhraním. Zvýraznili jsme často prováděné akce, vylepšili animace a nasadili nový font, který je lépe čitelný na displayích s vysokým rozlišením, chlubí se vývojáři.
  • Domovská obrazovka - Tradiční hardwarová tlačítka z telefonu zmizí, nahradila je virtuální odkazy na domovskou obrazovku, tlačítko Zpět a tlačítko pro vyvolání seznamu nedávno spuštěných aplikací.
  • Nedávno spuštěné aplikace - Nové tlačítko vyvolá na display seznam aplikací, které v přístroji právě běží, nebo byly nedávno spuštěny. Mělo by to usnadnit přepínání mezi běžícími programy.
  • Seznam aplikací - Nový Android slibuje i lepší práci s ikonami aplikací na domovské obrazovce. Uživatelé budou moci vytvářet složky s podobnými aplikacemi. Podobně jako u konkurenčního systému iOS k tomu bude stačit přetáhnout jednu ikonu na jinou. Přístup ke všem nainstalovaným aplikacím pak bude uživatel mít z obrazovky All Aps launcher.
  • Widgety - Ani v nové verzi Androidu samozřejmě nechybí widgety - tedy možnost zobrazit na domovské obrazovce miniaturu nějaké aplikace. Možnosti jsou nekonečné - může to být seznam nejnovější e-mailů, kalendář, hudební přehrávač atd. Rozměry widgetů se dají menit podle potřeby.
Android 4.0 nese kódové jméno Ice Cream Sandwich. To se dá přeložit jako "zmrzlina mezi dvěma oplatky", v ČR známá spíš jako ruská zmrzlina. Přináší řadu vylepšení a několik nových funkcí - například rozpoznávání obličeje nebo podporu bezkontaktních čipů NFC. | Foto: Google

Nastavte telefonu svou tvář a odemkne se. Rozpoznávání obličeje je zřejmě nejzmiňovanější novinka nové verze operačního systému Android od firmy Google. Android 4.0 Ice Cream Sandwich ale toho mění daleko víc. Vzhledem k tomu, že spojuje systém pro tablety a smartphony do jednoho, snaží se vzít z obou světů to nejlepší. Podívejte se, jak budou hlavní novinky vypadat na displayi vašeho telefonu. Tip: Vyzkoušejte aplikaci Aktuálně.cz pro OS Android zdarma!

autor: David Slížek

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama