reklama
 
 

Zemřela nejstarší Češka, stoosmiletá Marta Pokorná

31. 12. 2008 12:50
Praha - Zajímala se o dění okolo Formule 1, luštila křížovky a četla noviny. Taková byla nejstarší Češka Marta Pokorná z Dačic, která zemřela v poklidném spánku dne 30. 12. ve věku 108 let.

Stodevátých narozenin, které by oslavila 8. července, se bohužel už v domově důchodců v Budíškovicích, kde rok a půl bydlela, nedožila. Sté narozeniny oslavila v roce 2000.

"Paní Pokorná zemřela v klidu ve spánku v úterý ve 23.15 hodin," potvrdila informaci vrchní sestra Domova důchodců v Budíškovicích na Dačicku Ludmila Mátlová.

Marta Pokorná se loni stále živě zajímala o dění okolo Formule 1. Její vášni také odpovídal narozeninový dort v podobě závodního vozu.

Ještě donedávna luštila nejstarší Česka křížovky, četla noviny, ale vzhledem ke zdravotnímu stavu ji tato činnost podle matrikářky daleko více zmáhala.

Ještě v létě na ni prozradila matrikářka Eva Pokorná, že jde o velmi milou dámu. "Psychicky je na tom paní Marta pořád dobře, ale již je odkázaná na pomoc druhých. Velice hezky se s ní povídá, ale už nechodí."

Štafetu dlouhověkosti převzala po Marii Kráslové, která zemřela ve věku sto devíti let v červenci roku 2008.

denik.cz

31. 12. 2008 12:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama