Ženu v Rakousku při běhání pokousal pes, svým těžkým zraněním na místě podlehla

ČTK ČTK
2. 10. 2023 21:43
Při běhání v hornorakouské obci Naarn napadl ženu pes plemene americký stafordširský teriér a pokousal ji tak vážně, že svým zraněním na místě podlehla. Informovala o tom agentura APA. Majitelka staforda se marně pokoušela zvíře od ženy odtrhnout. I ona při tom utrpěla tak vážná zranění, že musela být převezena do nemocnice v Linci, uvedla policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Incident se stal kolem 09:15 v obci Naarn okrese Perg. Kondiční běžkyni pes zjevně napadl u domu, v němž žil. Chovatelku psa dosud nebylo možné vyslechnout, a tak není jasné, jak se události přesně seběhly. Ani totožnost zabité ženy úřady neupřesnily.

Podle rakouského zpravodajského portálu ORF běžkyně u sebe neměla mobilní telefon ani občanský průkaz. Byla nařízena pitva.

Místní úřad obce Naarn prověří, zda pes může u majitelky zůstat, nebo bude odebrán. Podle sousedů chová žena v domě několik psů. Na jejího staforda dosud nebyla žádná stížnost.

V Horních Rakousích neplatí žádné zvláštní podmínky pro chov určitých psích plemen. Každý, kdo si chce psa pořídit, však musí absolvovat šestihodinový odborný kurz. V některých jiných rakouských spolkových zemích je však podle APA americký stafordširský teriér na seznamu psích plemen, na něž se zvláštní podmínky vztahují.

V České republice lze všechna psí plemena chovat bez omezení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy