Zemřel nejstarší člověk na světě, muži z Venezuely bylo 114 let

ČTK ČTK
3. 4. 2024 19:22
Zemřel nejstarší člověk na světě, muži z Venezuely bylo 114 let

Ve Venezuele zemřel muž, který držel titul nejstaršího člověka na světě. Ten mu udělila v roce 2022 Guinessova kniha rekordů, píše agentura AFP. Podle venezuelských úřadů bylo Juanovi Vicentemu Pérezovi 114 let.

"Juan Vicente Pérez odešel na věčnost v věku 114 let," uvedl venezuelský prezident Nicolás Maduro. Muž byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejstarší žijící člověk 4. února roku 2022, kdy mu bylo 112 let.

Podle matričních údajů se muž narodil 27. května 1909 ve státě Táchira. Byl devátým z deseti dětí. "Ve věku pěti let začal pracovat se svým otcem a bratry v zemědělství a pomáhal sklízet cukrovou třtinu a kávu," uvedla při udělení rekordu Guinessova kniha rekordů. Muž měl dohromady 11 dětí.

Muž viděl příčiny své dlouhověkosti v tvrdé práci, odpočinku ve sváteční dny, lásce v Boha a jedné skleničce denně aguardiente, což je alkoholický nápoj rozšířený v Latinské Americe.

Guinessova kniha rekordů však může i posmrtně zrevidovat udělení rekordu, pokud se ukáže, že poskytnuté dokumenty nebyly dost průkazné. Stalo se tak v případě nejstaršího psa na světě. Portugalskému psovi Bobimu, který zemřel loni v říjnu ve věku 31 let, organizátoři v únoru rekord odebrali, když se zjistilo, že záznamy, na které poukazovali majitelé zvířete, nejsou spolehlivé.

 

Právě se děje

Další zprávy