Video jako varování: Izrael zveřejnil záběry z chladnokrevné likvidace teroristů

ČTK Aktuálně.cz ČTK, Aktuálně.cz
3. 8. 2020 12:38
Izraelská armáda oznámila, že na Golanských výšinách vypálila na skupinu ozbrojenců, kteří u hraničního plotu se Sýrií kladli výbušniny, a zasáhla je. Nebyl zraněn žádný izraelský voják. Sýrie incident zatím nekomentovala.
Izraelští vojáci s pomocí letectva naráz zabili nicnetušící lidi u svých hranic. Podle armády šlo o ozbrojence, kteří kladli u plotu výbušniny. | Video: Reuters

Izraelští vojáci skupinu poblíž hraničního stanoviště zaznamenali v noci na dnešek. S podporou letectva na "skupinu čtyř teroristů" vypálili a zasáhli je.

Deník Jerusalem Post citoval mluvčího Izraelských obranných sil, brigádního generála Hidaie Zilbermana. Ten řekl, že armáda sice nemůže s jistotou říci, která skupina za zmařeným útokem stojí, nicméně považuje syrský režim za zodpovědný za jakoukoli akci vedenou z území Sýrie a nepřipustí žádné porušení izraelské suverenity.

Napětí na izraelsko-syrské hranici se v posledních týdnech vyostřilo poté, co tam údajně při izraelském útoku na okraji Damašku přišel o život bojovník Íránem podporované libanonské šíitské skupiny Hizballáh.

Izraelská armáda poté posílila své hlídky na své severní frontě, kde má Izrael hranici s Libanonem a Sýrii.

Golanské výšiny na jihozápadě Sýrie židovský stát obsadil za války v roce 1967 a v roce 1982 je v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN anektoval. OSN, Evropská unie či Liga arabských států (LAS) považují Golanské výšiny za území okupované Izraelem. Sýrie Izrael jako stát neuznává.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady ČT kvůli porušení zákona a ztrátě nezávislosti. Lipovská kandiduje do Sněmovny za Volný blok

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy