Ve vraku Concordie nalezeno ženské tělo. Zbývá jich 15

Zahraničí Zahraničí
28. 1. 2012 20:13
Záchranné týmy přerušily kvůli špatnému počasí přípravy na odčerpání nafty z lodi
Foto: Reuters

Giglio - Potápeči našli ve vraku výletní lodi Costa Concordia, která před čtrnácti dny ztroskotala u břehů Toskánska, tělo ženy. Jedná se o v pořadí již sedmnáctou obět neštěstí.

Tělo bylo nalezeno v ponořené části plavidla, a sice na šesté palubě. Patnáct dalších obětí se stále pohřešuje.

Záchranné týmy musely kvůli nepříznivému počasí přerušit přípravy na odčerpání přibližně 15 tisíc barelů motorové nafty nacházející se v nádržích lodi.

"Silný vítr a vlny vysoké více než jeden metr nás donutily přerušit práci," citovala agentura Reuters italského potápeče Antonia Corsiniho pracujícího pro nizozemskou společnost SMIT.

Navzdory špatnému počasí pokračovalo nicméně pátrání po dalších obětech v napůl ponořeném vraku spočívajícím v hloubce dvaceti metrů na útesu a písečné lavici poblíž toskánského ostrůvku Giglio.

Concordia, téměř tři sta metrů dlouhá loď  se 4200 osobami na palubě, narazila na podmořský útes v noci na 14. ledna poté, co kapitán uskutečnil riskantní manévr a přiblížil se k ostrůvku na minimální vzdálenost.

Ačkoliv byla původně veškerá vina za neštěstí svalována na něj, následné vyšetřování naznačilo, že mohl jednat na příkaz z vedení společnosti, které se snažilo o co největší reklamu pro loď nacházející se na sedmidenní okružní jízdě po Středozemním moři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy