Ve Francii zemřela čtrnáctiletá dívka, kterou napadl u školy útočník. Měla zástavu srdce

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 4. 2024 11:32
Ve Francii zemřela čtrnáctiletá dívka, kterou napadl u školy útočník. Měla zástavu srdce

Ve Francii ve čtvrtek zemřela čtrnáctiletá dívka, která týž den utrpěla zástavu srdce během uzavření školy v Souffelweyersheimu nedaleko Štrasburku. Škola byla uzavřena po útoku muže s nožem na dvojici školaček. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Podle Oliviera Farona ze školského úřadu se učitelům a přivolaným záchranářům podařilo dívku nejprve oživit, ale nakonec pozdě odpoledne zemřela. Srdeční příhodu u ní podle něj vyvolal stres způsobený vyhlášením poplachu a uzavřením školy v reakci na útok.

"Byla jsem vzadu na hřišti a bylo nám řečeno, abychom se co nejrychleji vrátili do třídy, abychom zalezli pod stůl a počkali, dokud nebude zatčen," vylíčila ve čtvrtek médiím napjatou situaci devítiletá školačka Aude.

"Neexistuje žádné dokonalé řešení a budeme důkladně analyzovat, co se stalo," uvedl k tragédii Faron, podle něhož se uzavírka školy uskutečnila přesně tak, jak měla.

"Jsme zděšeni a nemáme slov," řekl AFP Georges Schuler, starosta obce Reichstett, odkud školačka pocházela. "Vše se vyšetřuje a já vám nemohu říct, zda dívka měla srdeční vadu, nebo ne," doplnil.

Útok na dvojici školaček ve věku šesti a 11 let u školy v Souffelweyersheimu se podle televize BFMTV odehrál ve čtvrtek krátce po 14:00. Obě byly s povrchovými zraněními převezeny na dětskou pohotovost.

Útočníka krátce po činu policie zadržela. Vyšetřovatelé zatím neznají motiv útoku, ale nezdá se, že by "souvisel s radikalizací", uvedla ve čtvrtek AFP. Podle BFMTV muž narozený v roce 1995 dosud neměl žádný záznam u policie. Zdroj blízký vyšetřování televizi řekl, že útočník zjevně nebyl duševně v pořádku.

 

Právě se děje

Další zprávy