reklama
 
 

Ve Francii se srazil vlak se školním autobusem. Nehodu nepřežily čtyři děti

Aktualizováno 14. 12. 2017 21:01
Vlak narazil do zadní části autobusu na železničním přejezdu u obce Millas. Podle televize BFM jsou oběti z autobusu ve věku od 13 do 17 let.

Paříž - Čtyři děti zemřely ve čtvrtek odpoledne ve školním autobusu, do něhož na jihu Francie narazil vlak. Dalších sedm osob utrpělo vážná zranění a 12 lehká, uvedlo francouzské ministerstvo vnitra. Někteří z těžce zraněných jsou v kritickém stavu.

Pouze tři lehce zranění jsou z vlaku, zbytek je z autobusu, upřesnila televize BFM. Podle původních informací v autobusu jeli školáci ve věku od 13 do 17 let. Zřejmě v něm byly ale i mladší děti. Přivolané sanitky a záchranné vrtulníky odvezly zraněné do nemocnic v Perpignanu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron na Twitteru napsal, že je myšlenkami s oběťmi strašné nehody a jejich rodinami. Na místo dorazil premiér Édouard Philippe společně s ministryní školství Elisabeth Borneovou.

Vlak roztrhl autobus vedví na železničním přejezdu u obce Millas, který byl vybaven závorami a funkčním světelným signalizačním zařízením. Vozidlo, ve kterém bylo až 45 žáků, podle některých spekulací na trati z neznámých příčin zastavilo. Ve vlaku podle francouzských drah SNCF jelo 25 pasažérů.

"Náraz byl velmi prudký a zdálo se, že vlak vykolejí a spadne na bok," řekla webu listu L'Indépendant očitá svědkyně, která cestovala ve vlaku.

Podle ní zasahovaly na místě i vrtulníky, aby přemístily těžce zraněné. Těm s lehčími zraněními se na místě věnovaly posádky sanitek. Cestující z vlaku evakuovalo četnictvo. Na místě zasahovalo 95 záchranářů..

autor: ČTK | 14. 12. 2017 18:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama