Vatikán zahájil vyšetřování novinářů kvůli úniku materiálů

ČTK ČTK
11. 11. 2015 21:45
Vatikán ve středu zahájil v rámci vyšetřování úniku materiálů poukazujících na údajnou zpronevěru církevních fondů pro chudé a nemocné vyšetřovat i dva italské novináře, kteří na nesrovnalosti upozornili. Informovala o tom agentura AP. Gianluigi Nuzzi a Emiliano Fittipaldi ve svých knihách napsali, že papežská kurie pro potřeby svých členů zpronevěřila kolem 400 milionů eur (10,8 miliardy Kč). Autoři čerpali informace z dokumentů získaných z počítače hlavního auditora, který měl dohlížet na transparentnost hospodaření Vatikánu. Prokuratura už obvinila dva členy zvláštní papežské reformní komise Lucia Ángela Valleja Baldaa a Francescu Chaouquiovou, kteří se do počítače údajně nabourali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 45 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 1 hodinou

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy