V případu pařížského útoku selhala psychiatrická péče, řekl ministr vnitra

ČTK ČTK
4. 12. 2023 16:32
V případu pařížského útoku selhala psychiatrická péče, řekl ministr vnitra

Útočník, který v Paříži v sobotu podle policie zabil německého turistu, se ke svému činu hlásí a patrně jednal na vlastní pěst. Uvedla to dnes agentura AFP s odvoláním na zdroj z vyšetřování. Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin prohlásil, že útoku předcházelo selhání psychiatrické péče, neboť šestadvacetiletý radikální islamista měl být pod dozorem psychiatrů. Lékaři však jeho stav označili za zlepšený, uvedl ministr. Vlastní vyšetřování případu zahájila německá prokuratura.

Francouz íránského původu je podezřelý, že v sobotu večer nedaleko Eiffelovy věže zabil německého turistu a dva další lidi zranil. Třiadvacetiletý návštěvník francouzské metropole, který měl kromě německého i filipínské občanství, zemřel po čtyřech bodnutích nožem a dvou úderech kladivem. Útočník rovněž kladivem poranil jednoho Francouze a jednoho Brita.

Podle zdroje AFP se k činu "hlásí a přijímá za něj plnou odpovědnost". Po jeho výpovědi také vše nasvědčuje tomu, že jednal sám, uvedl zdroj. Muž podle stejného zdroje dnes u výslechu působil chladně a za motiv svého činu označil "perzekuci muslimů ve světě".

 

Právě se děje

Další zprávy