V Moskvě zemřel "neposlušný" Stalinův vnuk, divadelní režisér Alexander Burdonskij

Zahraničí Zahraničí
24. 5. 2017 13:09
Ve věku 75 let zemřel v Moskvě vnuk sovětského diktátora Stalina Alexander Burdonskij. Potomek Stalinova syna Vasilije měl se svým dědečkem komplikovaný vztah, od jeho činů se opakovaně distancoval a v dospělosti raději převzal matčino dívčí příjmení, aby nebyl se sovětským tyranem spojován. Burdonskij si vybudoval kariéru jako úspěšný divadelní režisér. O svém dědečkovi prohlašoval, že šlo o tragickou postavu jako z díla britského dramatika Williama Shakespeara, "kombinaci geniality a šílenství". Zatímco v mládí se Burdonskij vůči Stalinovi ostře vymezoval, v pozdějším věku prohlásil, že i přes nespornou tyranii a krutost byl jeho děd velkou postavou dějin 20. století.
Foto: Repro televizní kanál Rossija
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy