V Jižní Karolíně začaly republikánské primárky, favoritem je Donald Trump

ČTK ČTK
24. 2. 2024 16:39
V Jižní Karolíně začaly republikánské primárky, favoritem je Donald Trump

Ve státě Jižní Karolína na východním pobřeží Spojených států začalo hlasování o tom, kterého kandidáta Republikánská strana vyšle do listopadových prezidentských voleb. Jasným favoritem těchto primárek je podle průzkumů veřejného mínění 77letý bývalý prezident Donald Trump, přestože se jedná o domovský stát jeho jediné zbývající soupeřky Nikki Haleyové (52).

Jižní Karolína je pátou zastávkou při výběru republikánského kandidáta do listopadových prezidentských voleb a Trump procesu dominuje, přestože čelí desítkám obvinění z trestných činů. V lednu zvítězil v Iowě a New Hampshiru a tento měsíc na úspěchy navázal v Nevadě a na Amerických Panenských ostrovech.

Podle průzkumů v Jižní Karolíně bývalá guvernérka tohoto východoamerického státu za Trumpem výrazně zaostává, avizovala ovšem, že i při případném neúspěchu bude v kampani pokračovat až do superúterý, kdy se začátkem března konají primárky ve velké skupině států najednou.

V Jižní Karolíně budou hlasovací místnosti otevřené do 19:00 místního času (neděle 01:00 SEČ) a výsledky by měly být jasné v noci na neděli.

 

Právě se děje

Další zprávy