Úřady v Istanbulu nechaly zbourat část klubu, kde vraždil radikál

ČTK ČTK
22. 5. 2017 19:49
Turecké úřady v pondělí nechaly částečně zbourat luxusní istanbulský noční klub, kde radikální islamista zabil během silvestrovské noci 39 lidí. Informovala o tom státní tisková agentura Anadolu. O částečné demolici klubu Reina podle ní rozhodla istanbulská radnice, která konstatovala porušení stavebních předpisů. Tento krok je překvapivý, neboť o budoucnosti klubu, zavřeného od 1. ledna, se zatím diskutovalo, uvedla agentura AP. Většina obětí útoku v zařízení, kde lidé slavili příchod roku 2017, byli turisté, hlavně ze zemí Blízkého východu a severní Afriky, ale i z Indie, Ruska či Izraele. Proces s pravděpodobným útočníkem, uzbeckým občanem Abdulgadirem Mašaripovem, začne 11. prosince.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy