U nádraží ve Frankfurtu útočník zranil nožem několik lidí, motiv je nejasný

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 1. 2021 12:19
Nedaleko hlavního nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem útočník zranil nožem několik kolemjdoucích. Agentura DPA uvedla, že stav zraněných není zatím znám. Podle místního listu Frankfurter Rundschau někteří z nich utrpěli vážná zranění. Pachatele policisté krátce po činu zadrželi, jeho motiv zatím není jasný.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

"Byla nahlášena osoba, která pravděpodobně zranila několik dalších osob; zakrátko byla zadržena," uvedla na Twitteru frankfurtská policie. "Přesné okolnosti činu jsou nyní předmětem vyšetřování," dodala. Zároveň zdůraznila, že nebezpečí už nehrozí.

Mluvčí frankfurtské policie agentuře DPA řekl, že se čin odehrál kolem deváté hodiny ráno. Další podrobnosti zatím nesdělil. Podle listu Frankfurter Rundschau je oblast kolem hlavního nádraží uzavřená.

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

před 29 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy