Tokijská radnice zavádí novinku. Psát a úřadovat bude i umělá inteligence

ČTK ČTK
14. 6. 2023 8:04
Tokijská metropolitní vláda začne od srpna ve všech svých kancelářích využívat umělou inteligenci (AI) k psaní textů a vykonávání další úřednické práce. Podle agentury Kjódó to tuto středu oznámila guvernérka Tokia Juriko Koikeová.
Nákupní čtvrť v Tokiu (ilustrační foto)
Nákupní čtvrť v Tokiu (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Chatovací robot ChatGPT "má potenciál zásadně změnit způsob, jakým je prováděna administrativní práce", uvedla Koikeová na zasedání zastupitelstva japonské metropole. Dodala přitom, že je zapotřebí posoudit pozitivní a negativní aspekty umělé inteligence.

Podle Koikeové hodlá tokijská radnice využívat chatovacího robota ChatGPT pro úkoly, jako je například příprava dokumentů v podobě otázek a odpovědí. Radnice se bude navíc snažit získat od svých zaměstnanců další nápady, jak by mohla umělá inteligence být využívána. Radnice je rovněž připravena přijmout opatření, která mají zabránit úniku důvěrných informací při používání AI.

Minulý týden začalo chatbota využívat město Jokosuka v prefektuře Kanagawa, ležící jižně od Tokia. V měsíčním zkušebním období od dubna do května se podle místních úřadů umělá inteligence osvědčila a zvýšila efektivitu u úkolů, jako je například tvorba textů.

Spotlight: Může se umělá inteligence naštvat? Chová se jako psychopat, říká vývojář Tyl (5. 4. 2023)

Spotlight Aktuálně.cz - Jan Tyl | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

Další zprávy