Taepodong-2 příprava na test

Taepodong-2 příprava na test
Satelitní snímek odpalovací plošiny v severokorejském Musudan-ri. Test Taepodongu-2 může být dle odborníků otázkou dnů
Test "obranné" rakety vystřelené z paluby japonské válečné lodi Čókaj nedaleko Havaje v listopadu minulého roku
Hořící portrét severokorejského diktátora Kim Čong-ila, Soul 30. března
Jihokorejci demonstrují proti plánu KLDR testovat raketu Taepodong-2
Foto: Reuters
Roman Gazdík
30. 3. 2009 13:42

Pusan/Tokio - Spojené státy a Japonsko vyslaly válečné lodě, aby monitorovaly vypuštění severokorejské rakety dlouhého doletu Taepodong-2, která může podle předpokladu zasáhnout nejen Japonsko, ale také Aljašku. Japonské lodě měly zabránit tomu, aby na jejich zemi případně dopadly nebezpečné úlomky rakety. Předešlý test Taepodongu-2 se totiž nepovedl a balistická střela vybuchla 35 až 40 sekund po startu. Američané by zasáhli pouze v případě, že by střela mířila směrem k Havaji.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy