Švédsko do května prodloužilo hraniční kontroly. Situace je stále nejasná, zdůvodňuje premiér

ČTK ČTK
1. 2. 2017 22:16
Švédská vláda do května prodloužila pohraniční kontroly, které zavedla s cílem omezit počet migrantů přicházejících do země. S odvoláním na premiéra Stefana Löfvena o tom informoval zpravodajský server The Local. "Situace je stále nejasná, takže je (pohraniční kontroly) prodloužíme," řekl sociální demokrat Löfven. "Zčásti proto, že je mnoho neregistrovaných lidí v Německu, a zčásti proto, že na středozemní trase je nárůst žadatelů o azyl, takže opravdu nevíme, jak se to vyvine," dodal. Ve Švédsku jsou příchozí kontrolováni na mostě z Dánska přes průliv Öresund a v přístavech na jihu země Trelleborg, Malmö, Helsingborg a Göteborg. Ke kontrolám Švédsko poprvé přistoupilo na podzim 2015.
Kontroly na švédských hranicích.
Kontroly na švédských hranicích. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy