Střelec v Detroitu zranil v parku nejméně devět lidí, po dopadení spáchal sebevraždu

ČTK ČTK
16. 6. 2024 7:44
Střelec v Detroitu zranil v parku nejméně devět lidí, po dopadení spáchal sebevraždu

Devět lidí, včetně nejméně dvou dětí, utrpělo zranění při střelbě na předměstí Detroitu Rochester Hills. Policisté vystopovali podezřelého, obklíčili jej a pokusili se s ním navázat kontakt, ale dotyčný spáchal sebevraždu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na policii.

Šerif okresu Oakland Mike Bouchard dříve řekl reportérům, že zřejmě devět, možná deset lidí utrpělo různá střelná zranění, a že podezřelý se nachází v domě v blízkosti místa střelby. Úřady varovaly veřejnost, aby se místu vyhnula. Šerif připustil, že se neví o nějakém pojítku mezi střelcem a postřelenými lidmi, jejich počet úřady upravily po prověření v nemocnicích, kam byli ranění odvezeni.

Střelec vjel s autem do parku s vodními atrakcemi, vyhledávaném rodinami jako útočiště před letními vedry, vystoupil a vypálil 28 střel z pistole Glock, kterou opakovaně přebíjel, vylíčil portál Detroit News s odvoláním na šerifa. Policie později na místě našla pistoli a tři prázdné zásobníky.

V nastalém zmatku podle Boucharda lidé padali a byli zasahováni, když se snažili uprchnout. "Hrozné věci, jichž jsme bohužel my, kteří pracujeme jako ochránci zákona, už viděli až příliš mnoho," poznamenal šerif. Útočník podle svědků vypadal klidně a nebyl ve spěchu, v klidu se prý po střelbě vrátil ke svému vozu. Právě nalezení tohoto automobilu o něco později pomohlo policistům určit, kde se střelec ukrývá.

 

Právě se děje

Další zprávy