Pohled z kokpitu: Takto vypadá útok stíhaček na letadlovou loď

Cvičné letouny Hawk provedly simulovaný útok na britskou letadlovou loď HMS Queen Elizabeth, aby otestovaly v reálném čase její schopnost bránit se. Útok se odehrál v rámci cvičení NATO Joint Warrior, které se koná na moři u východního Skotska.
Cvičné letouny Hawk provedly simulovaný útok na britskou letadlovou loď HMS Queen Elizabeth, aby otestovaly v reálném čase její schopnost bránit se. | Video: Zdroj Facebook/Royal Naval Air Station Culdrose

Záběry z kokpitu ukazují, jak letka simuluje raketové útoky "padouchů" na letadlovou loď, která je s délkou přes 280 metrů největší v historii královského námořnictva.

Námořníci si na palubě lodi, která stála 3 miliardy liber (v přepočtu téměř 90 miliard korun), měli hlavně procvičit nasazení protivzdušné obrany.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy