Slovenský novinář našel ve schránce kulku. Píše pro stejné médium jako Kuciak

Zahraničí Zahraničí
26. 6. 2020 9:46
Slovenský investigativní novinář serveru Aktuality.sk Peter Sabo našel tento týden ve schránce kulku. O incidentu médium informovalo slovenské ministerstvo vnitra i šéfa policie.
Incident se stal dva roky od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.
Incident se stal dva roky od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. | Foto: Reuters

"Rád bych věřil, že je to jen vtip nějakého dítěte, ale po zkušenostech před dvěma lety vím, že pokud není, tak to může zabíjet," uvedl šéfredaktor serveru Peter Bárdy. Naráží tím na vraždu novináře Jána Kuciaka, který také pracoval pro Aktuality.sk.

Investigativní reportér Sabo píše například o drogovém podsvětí v Seredi nebo kauzách spojených s exministrem spravedlnosti Gáborem Gálem. "Analyzuje i takzvanou Kočnerovu knihovnu. […] To je dost důvodů na to, proč bychom se měli obávat, že kulka ve schránce nemusela být vtipem místních dětí," popsal slovenskému Denníku N Bárdy.

Peter Sabo už o incidentu vypovídal na policii a podle Bárdyho médium ve spolupráci s bezpečnostními složkami učinilo kroky k ochraně novináře. "Nezastraší nás. Nezastraší Petra Saba, ani nikoho z naší redakce. Ani mnoho našich kolegů z jiných redakcí," dodal Bárdy.

Vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové před dvěma lety vyvolala na Slovensku mohutné protivládní protesty a politickou krizi, která vyústila v demisi tehdejšího premiéra Roberta Fica. Jeho strana Směr-sociální demokracie po porážce v letošních parlamentních volbách skončila v opozici.

Nyní pokračuje soudní líčení s obžalovaným podnikatelem Marianem Kočnerem, který si měl přes své kontakty objednat Kuciakovu vraždu u Zoltána Andruska. Ten se k vraždě přiznal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy