Seznam světového dědictví se rozrostl o další skvosty

Seznam světového dědictví se rozrostl o další skvosty
Čtvrť at Turaif v oáze ad-Dir'iyah se nachází v Saúdské Arábii. Město bylo založeno v 15. století v architektonickém stylu Nadždi. Náboženská a politická role města stoupla v 18. a začátkem 19. století.
Australské trestanecké osady - pozoruhodná památka zahrnuje celkem 11 bývalých trestaneckých osad, coby výběr z několika tisíc podobných míst, které Britské impérium založilo na australské půdě pro své nepohodlné poddané v 18. a 19. století.
Tichomořský atol Bikini - Na sklonku druhé světové války, se USA rozhodly zahájit jaderné zkoušky na atolu Bikini, v Marshallově souostroví v Pacifiku. Po přesídlení místních obyvatel zde bylo v letech 1946 až 1958 provedeno 67 nukleárních zkoušek, včetně exploze první vodíkové bomby v roce 1952.
Barokní Eggenberský zámek ve Štýrském Hradci na jihu Rakouska. Postaven byl v roce 1625 podle italského architekta Pietra de Pomise jako rezidence císařského místodržícího Hanse Ulricha von Eggenberga.
Foto: UNESCO/Michel Ravassard
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Lucie Kalivodová
3. 8. 2010 17:00

Praha - Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) zapsala na seznam světového dědictví jedenadvacet nových míst. V některých případech šlo o rozšíření. Seznam světového dědictví se tak rozšířil na celkem 911 míst vynikajících svým jedinečným přírodním nebo kulturním významem. Na většinu nově zařazených skvostů se máte možnost podívat v této fotogalerii.

Podrobnosti najdete - zde

 

Právě se děje

Další zprávy