Severovýchod USA zasáhla jedna z největších sněhových bouří za poslední dva roky

ČTK ČTK
14. 2. 2024 21:53
Severovýchod USA zasáhla jedna z největších sněhových bouří za poslední dva roky

Severovýchodní pobřeží Spojených států zasáhla jedna z největších sněhových bouří za poslední dva roky, která zasypala některá města více než 30 centimetry sněhu a způsobila chaos v dopravě. Zrušeno bylo přibližně 1200 letů, většinou v New Yorku a v Bostonu, dalších 2700 bylo zpožděno. Podle policie si úterní bouře vyžádala jeden lidský život v Pensylvánii, když 20letý jezdec na sněžném skútru najel na spadlý drát, informoval server BBC.

Silné sněžení zasáhlo oblast od východní Pensylvánie až po Massachusetts a meteorologové vydali varování pro téměř 50 milionů obyvatel. V některých místech napadlo naráz nejvíce sněhu za poslední roky, například ve Farmingtonu v Connecticutu dosáhla sněhová pokrývka 40 centimetrů. Zhruba 150 tisíc obyvatel Pensylvánie se v úterý ráno ocitlo bez dodávek elektrické energie.

Ve státech New York, Pensylvánie a Massachusetts zůstaly zavřené školy a tisíce žáků se učily z domova dálkově. Bouře také ukončila období 744 dnů v řadě, kdy ve městě New York nenapadlo více než šest centimetrů sněhu. Sníh, který býval v zimě v New Yorku běžnou věcí, je v posledních letech stále vzácnější. V Central Parku ovšem v úterý napadlo až osm centimetrů a mnozí Newyorčané tam i do dalších městských parků navzdory mrazu vyrazili, někteří z nich na lyžích.

 

Právě se děje

Další zprávy