Série víkendových bouří a tornád v USA si vyžádala 23 mrtvých

ČTK ČTK
28. 5. 2024 10:37
Série víkendových bouří a tornád v USA si vyžádala 23 mrtvých

Úřady v několika amerických státech evidují už nejméně 23 mrtvých po sérii silných bouří, které v minulých dnech napáchaly rozsáhlé škody na jihu a východě Spojených států. Informovala o tom v noci na úterý zpravodajská společnost BBC. Nejjižnější části USA se mezitím potýkají s extrémní vlnou veder, která přináší pocitové teploty kolem 40 stupňů Celsia.

Víkendové bouře se prohnaly přes pás území od severních částí Texasu po stát Kentucky. Provázela je i tornáda, přičemž jedno z nich v Texasu zdevastovalo areál s obyvatelnými vozy a zabilo tam sedm lidí. Tornáda zasáhla také Arkansas a Kentucky, kde dohromady úřady hlásí 13 mrtvých. Dvě oběti evidují v Oklahomě a v Alabamě podle místních médií v pondělí zemřela 79letá žena, když na její dům spadl strom.

Jedním z nejhůře zasažených míst bylo město Rogers v Arkansasu, kde tornáda převracela nákladní vozidla a bořila domy, napsal deník The New York Times. "Celý dům se třásl jako horská dráha," řekla místní obyvatelka Melisa Swearingenová, jejíž dům také zavalil strom. "Myslela jsem si, že je konec," vylíčila 35letá žena.

Během pondělka se bouře posouvaly k východnímu pobřeží, živly už ale nebyly tak ničivé. V pondělí večer podle BBC zůstávalo bez proudu na 300 tisíc odběratelů napříč sedmi státy.

 

Právě se děje

Další zprávy