Rusko otestovalo mezikontinentální rakety z ponorek na Dálném východě, výsledek testu nezveřejnilo

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 10. 2017 23:48
Ruské ministerstvo obrany oznámilo sérii testovacích startů mezikontinentálních raket z ponorek na Dálném východě, ze strategických letounů a z armádního kosmodromu Pleseck. Podle agentury TASS šlo o "součást plánu bojové přípravy strategických sil". Z polárního kosmodromu Pleseck byla odpálena mezikontinentální balistická raketa Topol, která měla dopadnout na střelnici Kura na Kamčatce.Jaderná ponorka ruské Tichmořské flotily odpálila salvou dvě balistické rakety z oblasti Ochotského moře na Dálném východě. Střely měly zasáhnout cíl na střelnici Čiža v Archangelské oblasti. Zpráva ruského ministerstva se nezmiňuje o tom, do jaké míry byly cvičné raketové střelby úspěšné.
Balistická střela. Ilustrační foto
Balistická střela. Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Potřebujeme evropské peníze hlavně na infrastrukturu, shodli se lídři Visegrádu

Premiéři zemí visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) se shodují, že čerpání peněz z evropského fondu obnovy musí být flexibilní a spravedlivé. Nemůžeme být trestáni za úspěchy, řekl polský premiér Mateusz Morawiecki na tiskové konferenci po jednání předsedů vlád ve Varšavě.

Státy jižní Evropy podle Morawieckého potřebují peníze na boj s nezaměstnaností, jiné, například ty ze střední Evropy, na rozvoj infrastruktury. "Musíme mít prostředky na infrastrukturu, výstavbu silnic, železnic, mostů, energetickou a internetovou infrastrukturu, digitalizaci. Proto je flexibilita pro nás velmi důležitá. To je to, o čem jsme mluvili a na co budeme mít stejný názor v Bruselu," řekl.

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se tam 17. července poprvé po pěti měsících protikoronavirových opatření osobně setkají, aby jednali o unijním rozpočtu na léta 2021-27 a fondu obnovy ekonomik.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Hušbauer a Van Buren se po hostování vrátili do tréninku Slavie

Záložník Josef Hušbauer a útočník Mick van Buren se po konci jarního hostování v zahraničí vrátili do pražské Slavie. Oba fotbalisté se zapojili v Edenu do tréninku, do závěru tohoto ligového ročníku ale v barvách čerstvého mistra zasáhnout nemohou.

Oběma hráčům skončilo hostování k 30. červnu. Hušbauer s Dynamem Drážďany sestoupil z druhé německé bundesligy a Van Buren se s Haagem bojům o udržení nakonec se štěstím vyhnul. Vedení nizozemské ligy soutěž kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončilo a nikdo nesestoupil.

Oba hráči mají ve Slavii smlouvu ještě na rok, zasáhnout však budou moci až do další sezony. Do závěrečných dvou kol ligové nadstavbové skupiny o titul, která se kvůli koronavirové přestávce odehrají nezvykle až v červenci, nemohou za Pražany nastoupit.

Další zprávy