Řidič v polském Štětíně najel do skupiny lidí čekající na tramvaj, 19 jich je zraněných

ČTK ČTK
1. 3. 2024 20:53
Řidič v polském Štětíně najel do skupiny lidí čekající na tramvaj, 19 jich je zraněných

V centru Štětína v pátek odpoledne najel řidič do skupiny lidí čekajících na tramvaj, následně ujel asi kilometr a způsobil dopravní nehodu. Zraněných je podle polských médií nejméně 19, z toho dva vážně. Policie zadržela jako pachatele 33letého Poláka, který je obyvatelem Štětína. Podle hasičů velmi pravděpodobně najel do lidí úmyslně, vyšetřovatelé ale případ nevyšetřují jako terorismus.

Neštěstí se stalo na náměstí, kde se na velké křižovatce potkává několik tramvajových i autobusových linek a dvě dvouproudé silnice.

"Prvotní vyšetřování ukázalo, že (řidič) nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog," cituje agentura AFP mluvčího policie Pawla Pankaua. Portál gazeta.pl. dále uvádí, že muž se čtyři roky léčil s neupřesněnými psychickými problémy, tuto informaci však zatím nepotvrdily lékařské instituce. "Tohle není teroristický čin," řekl Pankau novinářům.

Zástupce hasičů Tomasz Kunbiak řekl polské stanici Radio Zet, že čin byl "velice pravděpodobně" úmyslný. Na sociálních sítích se během odpoledne začaly šířit nekvalitní videozáběry incidentu i fotografie zachycující podezřelého v červeném vozu Ford Focus.

 

Právě se děje

Další zprávy