Putin zrušil návštěvu Francie poté, co Paříž obvinila Rusko z válečných zločinů v Sýrii

Zahraničí Zahraničí
11. 10. 2016 11:07
Ruský prezident Vladimir Putin zrušil návštěvu Francie, plánovanou na příští týden. Učinil tak poté, co jeho protějšek Francois Hollande uvedl, že neví, zda se s Putinem setká kvůli odlišným názorům na situaci v Sýrii. Paříž obviňuje Rusko, že v Aleppu jeho letectvo útočí na civilisty a páchá válečné zločiny.
Prezidenti Francie a Ruska Francois Hollande a Vladimir Putin přicházejí po jednání v Kremlu na tiskovou konferenci.
Prezidenti Francie a Ruska Francois Hollande a Vladimir Putin přicházejí po jednání v Kremlu na tiskovou konferenci. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 13 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy